Şanlıurfa Halfeti rent a car

KUR HESAPLA

loading
10.10.2019
Şanlıurfa Halfeti rent a car

Şanlıurfa Halfeti Rent A Car

Akçakale,Birecik,Bozova,Ceylanpınar,Eyyübiye,Halfeti,Haliliye,Harran, olmak üzere şanlıurfanın her bölgesine araç kiralama işlemi yapmaktayız bizler kurulduğumuz günden beri yenilenen filomuzla sizlere kaliteli hizmet sunmaktayız. Ascar rent a car firması olarak  Şanlıurfa Halfeti Rent A Car  diye arama yaptığınızda karşınıza ilk olarak ascar çıkmaktadır. Ascar şanlıurfa bölgesinin en köklü rent a car firmasıdır.  Ascar rent a car firmamız, siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti ve dürüst çalışma ilkelerini benimseyen Şanlıurfa Halfeti Rent A Car alanında uzman kişilerle iş birliği yaparak kısa sürede müşteri porftöyünü geliştirerek  Şanlıurfa Halfeti Rent A Car oto kiralama , vip araç kiralama , şoförlü şoförsüz araç kiralama  gibi alanlarda çalışarak yorunlaştırılmış ve bu konuda pazarda hak ettiği yeri kazanmıştır.

Halfeti 
İlçenin toplam nüfusu 2016 yılı verilerine göre 38 bin 294. Birecik Barajının yapımında Fırat Nehrinde su tutulması ilçe merkezinin büyük bir kısmı sular altında kalmıştır. İlçe halkı Karaotlak bölgesine taşınmıştır. Sular altında kalan eski Halfeti'nin turizm potansiyeli giderek artmaktadır. Burada turistlerin Rum Kaleye tekne turu yapılmaktadır. Su sporları her yıl düzenli olarak yapılırken zaman zaman ATV safari de düzenlenmektedir.
Su seviyesinin yükselmesiyle nüfusun büyük bir bölümü Yukarıgöklü kasabası, Argıl kasabası ve Karaotlak' da yaşamaya başladı. Bölgede en çok yetiştirilen tarım ürünlerinden biri de fıstıktır. Siyah Güllerin yetiştiği ilçe'de turizm her geçen gün gelişmektedir.
M.Ö.855 yılında Asur kralı III. Salmanassar tarafından zapt edildiği zaman Şitamrat adını taşıyordu. Yunanlılar bunu değiştirerek Urima adını vermişlerdir. Süryaniler ise Kal'a Rhomeyta ve Hesna the Romaye adlarını kullanmışlardır. Şehir Arapların eline geçtikten sonra Kal'at-ül Rum adı takılmıştır. II. yüzyılda Bizanslıların eline geçince bu kez Romaion Koyla adını almıştır.
İlçenin Güneyin de bulunan Yeşilözen, Fıstıközü, Bulaklı ve Kavaklıca köylerinde sulu tarım yapılmasına elverişli bir arazi yapısı görülür. İlçenin iklimi Fırat nehrinin etkisiyle bir mini klima oluşturur.

© 2020 ascarrental.net

KAYAK MERKEZLERİ TRANSFER

whatsapp

We use cookies to improve the use of our site. You are agreeing to the use of cookies.

X